Botox Nedir Ne İşe Yarar

Botox, derin ve orta derecedeki kırışıkları yok etmek için uygulanan bir tedavi metodu olarak karşımıza çıkmaktadır. İnsanlar genç kalmaya ve görünmeye dikkat ederler. Botoks, insanların bunlar için en çok tercih etmiş oldukları yöntemdir. Botoks uygulaması genelde yüz bölgesine yapılmaktadır. Zira gençliği en çok yüz yansıtır. Genç kalmak için zayıflama da gerekmektedir.

Son dönemde popülaritesi gittikçe artan botoks uygulamasının kırışıklık azaltıcı bir uygulama olduğu bilinmektedir. İlgi bu alana kaydığı için insanlar botox fiyat listesi hakkında ve genel olarak da botox fiyatları ile ilgili olarak araştırmalar yapmaktadırlar. Bu yöntem teknik olarak bütün kişilere uygulanabilinmektedir.

Botoksun Faydaları Nelerdir

Botoks yüzdeki sarkıkları ve kırışıkları ortadan kaldırmasının yanı sıra migren ve terleme rahatsızlıklarına da iyi gelmektedir. Botoks yönteminin baş ağrılarının giderdiği keşfedilmesi ile birlikte migren tedavilerinde de kullanılmaya başlandı. Aşırı terleme sorunu yaşayan kişilerde botoks yaptırarak bu sorundan kurtulabilirler. İlk olarak ünlüler arasında yayılan botoks uygulamasını merak eden kişiler botox nedir diye merak etmişti.

Yaşlanmayı önleyen botoks kremi de piyasadaki yerini almıştır. Bu krem ciltte sıkılaştırma, gözaltı şişliklerini giderme gibi özelliklere sahiptir. Botoks dudak işlemi gerçekleştirmek isteyen kişiler botoks fiyatları 2019 yılında ne kadar olduğu konusunda fikir sahibi olmak istemektedirler. Botoks yapımı hem kısadır hem de etkisini çok kısa bir zaman dilimi içerisinde gösterir.

Botoks Nerelere Yapılmaktadır

Botoks özel estetik merkezi tarafından yapılabilinir. Plastik cerrahi uzmanı olan bir hekim tarafından yapılır. Botox nedir diye merak eden, faydalarını ve yan etkilerini öğrenmeye çalışan geniş bir kitlenin varlığından söz edebiliriz. Saç dökülmesine karşı geliştirilen mezoterapi botoks ile birlikte yapılabilinir.

Dış görünüşüne önem veren kadın ya da erkek fark etmez cilt bakımı konusunda özelikle ilerleyen yaşlarda daha dikkatli olmalıdır. Genç görünmek için cilt bakımının yanı sıra zayıf kalma ve kilo hesaplama da önemli bir yer tutmaktadır. Aşırı kilo alımı pek çok sorunu meydana getirdiği gibi kadınların hiç istemediği selülit oluşumuna da yol açmaktadır.

Küçük dokunuşlar, büyük farklar...

Unutmayın; Meme Estetiği, Botoks Enjeksiyonu, Çene Estetiği, Dudak ve Yüz Dolgusu, Karın Germe, Kozmetik Cerrahi, Burun Estetiği, Kol Germe, Göz Altı Morlukların giderilmesi gibi küçük dokunuşlar, hayat kalitenizde büyük farklar yaratır.

Doktorunuza Sorun...

Formu doldurun merak ettikleriniz ile ilgili sizi bilgilendirelim.

Küçük dokunuşlar, büyük farklar...

Unutmayın; Meme Estetiği, Botoks Enjeksiyonu, Çene Estetiği, Dudak ve Yüz Dolgusu, Karın Germe, Kozmetik Cerrahi, Burun Estetiği, Kol Germe, Göz Altı Morlukların giderilmesi gibi küçük dokunuşlar, hayat kalitenizde büyük farklar yaratır.

Doktorunuza Sorun.

Formu doldurun merak ettiğiniz konularda sizleri bilgilendirelim.

Op. Dr. Çağdaş Orman Klinik

TrioKlinik
Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Çalışma Saatleri

PazartesiCuma: 9.00 - 19.00 Cumartesi: 9:00 - 19.00 Pazar: Kapalı

İletişim

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL