Cerrahi Uygulamalar

Cerrahi Uygulamalar

Bireylerin  bedenleri için arzu ettikleri estetik görünüm, vücut sağlığı açısından çok önemli bir adım. Bu konuda uzmanlar tarafından yapılan cerrahi uygulamalar, kimi zaman kişilerin tercihi üzerine vücut şekillendirme olabileceği gibi kimi zamanda;  sağlıklı olmak adına yapılan bir zorun lu bir müdahaledir.

Estetik Cerrahi uygulamalar arasında kadınların en çok başvurduğu  uygulamalar arasında meme küçültme ve meme estetiği ilk sıralarda yer almaktadır. Bu müdahaleler kimi zaman estetik kaygısı ile kimi zaman ise, kadınların  kişisel sağlığı için zorunlu uygulamalar olmaktadır. Sağlık açısından meme estetiği uygulamalarında en çok meme küçültme  işlemleri gerçekleştiriliyor. Memelerin aşırı büyük olması, sağlık açısından kadınlarda boyun fıtığı başta olmak üzere bir çok ciddi sağlık sorununa  neden olmaktadır.

Cerrahi uygulamalar konusunda, en çok cerrahi uzmanlarımız ilgilenmektedir. Bu uzmanlık alanı sayesinde, vücut için yapılan estetik ya da fonksiyon bozukluğu müdahalesinde;  cerrahi müdahalenin iyi yönde giderilmesini sağlayanlar ise, estetik uzmanlarıdır. Bu tür komplike cerrahi işlemler, kombine(çoklu) işlemler olarak bilinmektedir.

Öte yandan, göğüs ve burun için yapılan işlemler ile yağ aldırma ve yüze implant uygulamaları gibi birçok farklı cerrahi uygulama estetik uzmanlarının alanına  girmektedir. Vücutta genel olarak yapılan germe işlemleri de yine cerrahi uygulamalar kapsamın bulunmakta ve estetik uzmanlarının işidir. Bu alanda yer alan karın germe (Abdominoplasti) oldukça yaygın biçimde uygulanmaktadır. Sadece karın germe değil, germe işlemlerinde kol germe (Brakioplasti)ve uyluk germede son dönemde oldukça popüler estetik işlem arasında yer almaktadır.

Estetik cerrahların, çalıştıkları cerrahi alan oldukça geniş. Estetik kaygı ile yaptırılan tüm yağ aldırma ve germe işlemlerini kapsayan;  yağ grefti uygulamaları da estetik cerrahi kapsamına girmektedir. Estetik uzmanlarının, plastik cerrahi işlemleri eski dilde kalıba uydurmak olarak  geçmekte idi. Bu işlemler günümüzde vücut şekillendirme olarak adlandırılmaktadır. Genel olarak cerrahi açıdan en çok talep gören işlemler arasında, göğüs büyütme yöntemleri yer alıyor.

Cerrahi Uygulamalar Kimler İçin Uygundur

Plastik cerrahların yaptıkları cerrahi işlemler ise, herkesi kapsamaktadır. Yağ alma (liposuction) hem kadınların hem de erkeklerin başvurdukları işlemlerdir. Uzmanlar, doğuştan gelen anomaliler gibi sonradan meydana gelen sorunları da gidermeyi başarmaktadır. Kepçe (belirgin) kulak estetiği işlemi de bu uygulamalar  arasında sayılabilmektedir. Sonradan yapılan uygulamalar arasında yer alan burun estetiği ameliyatı da oldukça yaygındır. Kişiler görünüm açısından  veya rahat nefes alabilmek için de bu ameliyat türünü tercih etmek zorunda kalabilmektedir.

Öte yandan; yağ aldırma işlemi 18 yaş ve üzerinde olan kişiler tarafından tercih edilmektedir. Liposuction işlemi hem kadınlar hem erkekler açısından oldukça başarılı sonuçların elde edildiği işlemlerdendir. Cerrahi uygulamalar arasında yer alan Nevüs yani (Ben) alımı ise, cerrahi işlem sonrası riskleri uzmanlar tarafından konuşulup karar verilen işlemler arasında yer alıyor. Erkekler için yapılan ve en çok başvurulan işlemler arasında ise, jinekomasti  uygulaması yer almaktadır.

Bu müdahale,  büyüme çağını geçmiş erkekler için rahatlıkla uygulanabilmektedir. Söz konusu jinekomasti ameliyatlarından sonra meme dokusunun iyileşmesi zaman almaktadır. Bu süre içinde tıbbi bakım ve ameliyat sonrası komplikasyonların yaşanmaması için oldukça önemli. Cerrahi germe işlemlerinde yaş sınırı olmamakla birlikte, uygulama yaptıracak kişinin gelişim çağını tamamlamış olması gerekmektedir. Aynı şekilde, Uyluk Germe işlemlerinde kasların gelişimini olumsuz yönde etkileyecek durumlar ile karşılanmaması için kişilerin fizyolojik  gelişimini tamamlamış olması lazım.

Uyluk germe işlemi çok yeni bir uygulama olmasa da insanlar tarafından yeni duyulmaya başlanmıştır. Karın germe ise, özellikle gebelik sonrası dönemde kadınların sıkça başvurduğu estetik yöntemler arasında bulunuyor. Estetik fiyatları  ise, uzmanların belirlediği yönteme göre değişiklik göstermektedir. Burun estetiği fiyatları da yapılacak tıbbi  uygulama ve biçimine  göre değişiyor. Sadece bir yöntemin kullanıldığı cerrahi uygulamalar olduğu gibi farklı yöntemlerin kullanıldığı burun estetiği ameliyatları endikasyonu olan herkes için uygulanabilmektedir.

Yapılan estetik cerrahi uygulamalar sonrası bakım oldukça önemlidir. Çene estetiği için de, bu  özenli bakım daha da önemli bir adımdır. Müdahale sonrası bakımın özenli olmasındaki, en önemli sebep çene estetiği işleminin yapıldığı bölgede çok fazla kasın bulunmasından kaynaklanıyor.

Meme Estetiği Neleri Kapsar

Kadınların çok sık başvurduğu cerrahi işlemler arasında yer alan meme estetiği uygulaması birçok farklı işlemi kapsamaktadır. Estetik uygulamalar  arasında en çok başvurulan işlemler arasında yer alan meme dikleştirme (mastopeksi) işlemi gelmektedir. Bu estetik uygulama, özellikle sarkan göğüsler için oldukça başarılı bir yöntemdir. Sarkan göğüsler için diğer bir alternatif yöntemde meme küçültme operasyonlarıdır.

Bu operasyonların başarılı olması, memeden alınacak dokunun doğru hesaplanması ile doğrudan ilgilidir. Meme estetiği sırasında; sadece memeyi küçültme değil aynı zamanda meme büyütme uygulamaları da yapılmaktadır. Meme büyütme işlemleri de oldukça hassas uygulamalar gerektiriyor.

Bu hassasiyetler meme büyütme işleminin başarılı sonuçlara ulaşması için oldukça önemlidir. Özellikle emziren annelerin emzirme sonrasında meme estetiğinde ciddi kayıplar yaşanmaktadır. Meme dikleştirme uygulamalarında yaşanan estetik kaybının çoğunu gideren yöntemleri içermektedir. Meme estetiğinde operasyon göğüs dikleştirme işlemi sırasında, süt kanallarının zarar görmemiş olması oldukça önemli bir konu.

Küçük dokunuşlar, büyük farklar...

Unutmayın; Meme Estetiği, Botoks Enjeksiyonu, Çene Estetiği, Dudak ve Yüz Dolgusu, Karın Germe, Kozmetik Cerrahi, Burun Estetiği, Kol Germe, Göz Altı Morlukların giderilmesi gibi küçük dokunuşlar, hayat kalitenizde büyük farklar yaratır.

Doktorunuza Sorun...

Formu doldurun merak ettikleriniz ile ilgili sizi bilgilendirelim.

Küçük dokunuşlar, büyük farklar...

Unutmayın; Meme Estetiği, Botoks Enjeksiyonu, Çene Estetiği, Dudak ve Yüz Dolgusu, Karın Germe, Kozmetik Cerrahi, Burun Estetiği, Kol Germe, Göz Altı Morlukların giderilmesi gibi küçük dokunuşlar, hayat kalitenizde büyük farklar yaratır.

Doktorunuza Sorun.

Formu doldurun merak ettiğiniz konularda sizleri bilgilendirelim.

Op. Dr. Çağdaş Orman Klinik

TrioKlinik
Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Çalışma Saatleri

PazartesiCuma: 9.00 - 19.00 Cumartesi: 9:00 - 19.00 Pazar: Kapalı

İletişim

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL