Belirli bir estetik kaygı sonucu olarak göz kapağı estetiği tedavisi uygulanır. Belirli bir yaştan başlayarak 60 ile 70 yaşına kadar olan hastalara tedavi süreci uygulanır. Genetik nedenlerle ya da yaşa bağlı olarak göz kapağı bölgesinde torbalanma, çok fazla göz kısmaya bağlı olarak kırışmanın oluşması ile birikme ve sarkıklar meydana gelebilmektedir.

Yaş ilerledikçe de göz kapakları derilerinde sarkma da meydana gelebilmektedir. Sarkma oluşumu ve yorgun bir görünüm ile dinlenme sonrasında da torba oluşumundan kurtulamayan hastalara, ameliyatsız göz kapağı estetiği ya da estetik tedavi önerilir. Ameliyat sonrası elde edilen sonuç ise şaşırtıcı olmaktadır. Göz altı torbaları ya da şikayet edilen göz kapağı şişmesi gibi durumlar başarılı müdahale ile ortadan kalkmaktadır.

Göz Kapağı Estetiği Sonrası İz Kalır mı?

Oküloplastik tedavi içerisinde yer alan göz kapağı ameliyatı en çok talep edilen tıbbi müdahaleler arasında yer alır. Lokal anestezi ile ameliyathane koşulları içinde gerçekleştirilir. Hastaların göz kapaklarında, ciltte ve bölgede bulunan yumuşak dokularda yumuşama, sarkma gibi sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Alt kapak kısımlarında gevşeklik, kuruma gibi göz hastalıkları meydana getirebilir.

Görsel olarak da, yaşam kalitesi açısından da riskler meydana getirebilen bu durumlar için göz kapaklarında bulunan çizgilerden müdahale gerçekleşir. Kirpikli kenar ya da uygun olan diğer bölgelerden de müdahale ile düşük göz kapağı sorununa çözüm aranmaktadır. Hasta açısından konforlu çözümler sunan müdahale ile göz kapağı düşmesi ile diğer sorunlar tedavi edilir.

Uzun sürmeyen ve rahat bir ameliyattır. Lokal anestezi ile müdahale kolaylaşır ve aynı gün içinde hasta taburcu edilir. Bir kısım ödem ya da şişkinlik olur. 10 gün içinde buz müdahalesi ile iz kalkar. Birkaç gün içinde de günlük rutin işlemlere dönüş kolay olur.

Göz Kapağı Estetik Fiyatları

Hastalar tarafından merak edilen konulardan bir tanesi de göz kapağı estetiği fiyatları olmaktadır. Göz kapağı estetiği İstanbul ve çevresinde yoğun bir şekilde yapılır. Plastik cerrahi müdahalelerinden farklı olarak lazer kullanılmadan göz kapağı düşüklüğü sorununa karşın etkili çözüm yolları üretilmektedir. Burada da tam teşekkülü ve yetkin bir kliniğe başvurulması zaruridir. İstenmeyen sürprizlere sebep olmamak için kendisini kanıtlamış ekibe müracaat edilmelidir.

Küçük dokunuşlar, büyük farklar...

Unutmayın; Meme Estetiği, Botoks Enjeksiyonu, Çene Estetiği, Dudak ve Yüz Dolgusu, Karın Germe, Kozmetik Cerrahi, Burun Estetiği, Kol Germe, Göz Altı Morlukların giderilmesi gibi küçük dokunuşlar, hayat kalitenizde büyük farklar yaratır.

Doktorunuza Sorun...

Formu doldurun merak ettikleriniz ile ilgili sizi bilgilendirelim.

Küçük dokunuşlar, büyük farklar...

Unutmayın; Meme Estetiği, Botoks Enjeksiyonu, Çene Estetiği, Dudak ve Yüz Dolgusu, Karın Germe, Kozmetik Cerrahi, Burun Estetiği, Kol Germe, Göz Altı Morlukların giderilmesi gibi küçük dokunuşlar, hayat kalitenizde büyük farklar yaratır.

Doktorunuza Sorun.

Formu doldurun merak ettiğiniz konularda sizleri bilgilendirelim.

Op. Dr. Çağdaş Orman Klinik

TrioKlinik
Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Çalışma Saatleri

PazartesiCuma: 9.00 - 19.00 Cumartesi: 9:00 - 19.00 Pazar: Kapalı

İletişim

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL