İnsanın karın bölgesi en fazla deforme olan kısımlar arasındadır. Kilo alıp vermelerden, gebeliklerden fazlasıyla etkilenir. Yağlanan, sarkan, cildinin esnekliği kaybolan karın estetiği için en yaygın olan iki durum vardır. Bunlar yağ emme yani liposuction ile karın germe yani abdominoplasti yöntemidir. Liposuction kombinasyonu, karın germeden en fazla kullanılan teknik olup abdominoplasti ise daha sonraki sıralamalarda gelen bir tekniktir. Ameliyatsız Karın estetiği içine giren liposuctionda aspirasyon yoluyla yağ dokusu çıkarılıp karın kasları sıkılaştırılır.

Abdominoplasti Ameliyatı Nedir?

Karın germe ameliyatı olarak da biline Abdominoplasti Ameliyatı Nedir sorusunun cevabı yağı sarkıklığı olanları yakından ilgilendirmektedir. Abdominoplasti, karındaki fazla derinin ve yağların çıkarılıp, karın duvarındaki sarkmış olan kasların gerilerek yeni bir görünüm elde edilmesidir. Karın germe ameliyatı ile amaç gevşek, yağlı ve şiş görünümdeki karnın ince ve düz bir duruma getirilmesidir.   Yağ alma işlemi de yapıldığından belde incelme söz konusu olur.

Abdominoplasti Çeşitleri Nelerdir?

Karın duvarındaki kasların orta hatta birbirinden ayrılması durumu da ameliyat sırasında düzeltilir. Ameliyatlı Karın estetiği yapılırken cildin esnekliği, sarkması ve yağlanmasına göre üç farklı yöntem kullanılır:

  • Mini-abdominoplasti: Yağ birikmesinin ve derinin esnekliğinin orta dereceli olup karnın alt yarısında görüldüğünde yapılır.
  • Klasik abdominoplasti: Karın duvarında fazlaca yağ birikmesi ve derinin esnekliğini ileri derecede kaybetmesinde uygulanan karın ameliyatı olup yaygın olarak yapılır.
  • Marriage abdominoplasti: Yağ birikmesinin ve karın derisindeki esnekliğin karın alt kısmında az görüldüğünde yapılır.

Abdominoplasti Kimlere Uygulanır?

Spor ve egzersiz yaptığı halde karnındaki fazlalıklardan kurulamayan kişilere estetik amaçlı uygulanır. Karın Germe Ameliyatı Nedir? kimlere daha çok uygulanır hususunda cevap kadınlardır. Aslında Abdominoplasti kadın erkek ayırt etmeden herkese yapılır. Fakat kadınlar, hamileliklerle kaslardaki ve derideki esnekliği yitirmesinden dolayı daha çok ihtiyaç hisseder. Ameliyatın neticesi genellikle memnuniyet uyandırıcıdır. Karın estetiği fiyatları kişisel bazda değerlendirilmektedir. Hangi tekniğin uygulanacağı belirlendikten sonra fiyat verilir.  

Abdominoplasti ameliyatından sonra hastalar en fazla bir gün müşahede altında tutulur. Operasyonun ertesi günü yürümeye başlarlar. En fazla 4 gün sonra evden çıkar, 2 hafta içinde işinin başına dönebilir. İstanbul Estetik Merkezleri uzman hekimleri tarafından gerçekleştirilen Abdominoplasti ameliyatları sonrasında en fazla 9 ay içinde iz kendiliğinden görünmez hale gelir.

Küçük dokunuşlar, büyük farklar...

Unutmayın; Meme Estetiği, Botoks Enjeksiyonu, Çene Estetiği, Dudak ve Yüz Dolgusu, Karın Germe, Kozmetik Cerrahi, Burun Estetiği, Kol Germe, Göz Altı Morlukların giderilmesi gibi küçük dokunuşlar, hayat kalitenizde büyük farklar yaratır.

Doktorunuza Sorun...

Formu doldurun merak ettikleriniz ile ilgili sizi bilgilendirelim.

Küçük dokunuşlar, büyük farklar...

Unutmayın; Meme Estetiği, Botoks Enjeksiyonu, Çene Estetiği, Dudak ve Yüz Dolgusu, Karın Germe, Kozmetik Cerrahi, Burun Estetiği, Kol Germe, Göz Altı Morlukların giderilmesi gibi küçük dokunuşlar, hayat kalitenizde büyük farklar yaratır.

Doktorunuza Sorun.

Formu doldurun merak ettiğiniz konularda sizleri bilgilendirelim.

Op. Dr. Çağdaş Orman Klinik

TrioKlinik
Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Çalışma Saatleri

PazartesiCuma: 9.00 - 19.00 Cumartesi: 9:00 - 19.00 Pazar: Kapalı

İletişim

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL