Brakioplasti veya öteki adı ile kol germe, koldaki gevşeklik ve sarkıklığı gidermek için yapılan bir operasyondur. Bu sarkmalardan ötürü kişiler kısa kollu kıyafetler giyecekleri zaman tedirginlik hissedebilmektedir. Bu nedenle kol estetiği operasyonuna başvuran pek çok kişi vardır. Bölgede oluşan yağların giderilmesi için liposuction uygulanmaktadır.

Kollarda yaşanan sarkmanın nedenlerinden bir tanesi de hızlı bir şekilde kilo almak ya da kilo vermektir. Kol sarkıklığını gidermek için kol germe ameliyatı yapılmaktadır. Bu operasyona aynı zamanda brachioplasti de denmektedir. Bu operasyonla birlikte kişiler diledikleri kıyafetleri özgürce giyebilmektedirler. Ameliyatlı kol estetiği genel veya lokal anestezi ile yapılmaktadır ve sarkıklığa neden olan yağ dokusu alınır.

Kol Germe Operasyonu Hakkında

Bu operasyon mutlaka tam teşekküllü hastanede yapılmalıdır. Ameliyatsız kol estetiği de yaptırılabilinmektedir. Kol estetiği fiyatları uygulanacak metotlara göre farklılık göstermektedir. Kişinin kol ameliyatı yaptırıp yaptıramayacağına uzman hekim karar verir. Bu ameliyat dirsek içinden ya da kol altından kesiler meydana getirilir. Yağ bu kesilerden çıkarılmaktadır.

Kolların sarkması ile estetik görünümünü kaybedebilir. Bu görünümü kaybeden kişiler özellikle yaz aylarında rahat bir biçimde kısa kollu kıyafetler giyemezler. Bu sarkıklardan kurtulmak içim başvurulan yöntem kol gerdirmedir. İstanbul estetik merkezleri bu kapsamda operasyonları gerçekleştirir. Sarkıkların giderilmesi için illa cerrahi müdahale gerekmektedir. Lazerle sıkı kollar kavuşmak da mümkündür.

Kol Germe Öncesi Ve Sonrası

Kol germe operasyonundan önce ve sonra dikkat edilmesi gereken bazı durumlar vardır. Kol germe ameliyatı öncesi tedavi olacak kişi kullandığı ilaçlar ve geçirdiği hastalıklara ilişkin doktoruna bilgi vermelidir. Operasyondan önce 6 saat hiçbir şey yenmemelidir. Kan sulandırıcı ilaçlar alınmamalıdır. Bu sayede ameliyat risksiz bir müdahaleye dönüşür ve kollardaki sarkmaların gerilmesi sağlanır.

Birde kol germe ameliyatı sonrası dikkat edilecek durumlar vardır. Bu operasyonda kol bölgesi ya da diğer bölgelerde herhangi bir ağrı olmaz. Olursa bile bu ağrının şiddeti oldukça azdır. İlk haftalar ağır egzersizler kesinlikle yapılmalıdır. Bu operasyonun sonunda dikişi aldırma işlemi de yoktur. Kanama, ödem ve şişme gibi durumlar için bandaj işlemi yapılabilinir.

Küçük dokunuşlar, büyük farklar...

Unutmayın; Meme Estetiği, Botoks Enjeksiyonu, Çene Estetiği, Dudak ve Yüz Dolgusu, Karın Germe, Kozmetik Cerrahi, Burun Estetiği, Kol Germe, Göz Altı Morlukların giderilmesi gibi küçük dokunuşlar, hayat kalitenizde büyük farklar yaratır.

Doktorunuza Sorun...

Formu doldurun merak ettikleriniz ile ilgili sizi bilgilendirelim.

Küçük dokunuşlar, büyük farklar...

Unutmayın; Meme Estetiği, Botoks Enjeksiyonu, Çene Estetiği, Dudak ve Yüz Dolgusu, Karın Germe, Kozmetik Cerrahi, Burun Estetiği, Kol Germe, Göz Altı Morlukların giderilmesi gibi küçük dokunuşlar, hayat kalitenizde büyük farklar yaratır.

Doktorunuza Sorun.

Formu doldurun merak ettiğiniz konularda sizleri bilgilendirelim.

Op. Dr. Çağdaş Orman Klinik

TrioKlinik
Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Çalışma Saatleri

PazartesiCuma: 9.00 - 19.00 Cumartesi: 9:00 - 19.00 Pazar: Kapalı

İletişim

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL