Vücut şekillendirme operasyonlarında kişinin talep etmesi durumunda; operasyon, iyileşme ve kişinin genel durumu göz önüne alınarak bir arada yapılabilinen işlemlere kombine ya da çoklu işlemler adı verilmektedir. Kişiler operasyon kararını adlıklarında genelde vücudunda bulunan sorunların tamamını çözmek isterler. Vücut estetiği için tüm sorunlardan bir seferde kurtulmak isterler.

Kadınlar özellikle gebelik süreçlerinde yağlanma ve kilo alımı sorunları ile karşılaşırlar. Eğer başkaca bir problemi bulunmuyor ve herhangi bir risk durumu yoksa liposuction ve kol germe işlemlerinin ikisi bir arada yapılabilinir. Ancak liposuction ile karın germe bir arada yapılmamsı daha iyi olacaktır. Zira ikisi de karın bölgesi üzerinde yapılan işlemlerdir.

Kombine İşlemlerin Avantajları

Hastanın talepleri ve ihtiyaçları doğrultusunda pek çok estetik müdahale aynı zamanda yapılabilinmektedir. Örneğin bir burun şekillendirme işlemi yapılacaksa bununla beraber kulak veya çene ya da üçü de aynı anda halledilebilinir. Tek seferde bütün sorunlar çözülebilinir. Kombine işlemlerin bir diğer avantajı da zamandan kar etmektir. İyileşme süresi de kısalmaktadır.

Bebek sahibi olan kadınların emzirme dönemi sona erdikten sonra memelerinden belli oranda küçülme yaşanır. Bu tarz bir durumda veya daha genç görünme isteği ile kadınlar meme büyütme operasyonları yaptırmaktadırlar. Yine aynı tarz durumların ortaya çıkardığı bir diğer problemde memelerin sarkmasıdır. Bu seferde kadınlar meme dikleştirme işlemini yapabilirler. Bu iki durumda kombine edilebilinmektedir.

Kombine İşlemler Nerede Yapılır

Kombine işlemler geçirecek birisi tam teşekkülü bir ameliyathanesi bulunan estetik merkezleri ya da hastanelerde operasyonlarını gönül rahatlığı ile geçirebilirler. İşinin uzmanı olan bir hekim aracılığı ile ameliyatlar başarılı geçecektir. Burada dikkat edilmesi gereken husus müdahale edilen yer, bir sonra müdahale edilecek yerin iyileşme zamanını olumsuz etkilememelidir.

Operasyon geçirilen bölgeler birbirlerinin iyileşme sürecini asla ve asla kötü etkilememelidir. İstanbul estetik merkezleri bu hususta dikkatli olacaktır. Öte yandan bu şekilde kombine edilmiş işlemler maliyeti de düşürmektedir. Birden çok operasyon yaptırmak bu nedenle çok daha avantajlı hale gelmektedir. Birbirine sorun yaratmayacak iki bölgenin düzeltilmesi güzel görünüm açısından önemlidir.

Küçük dokunuşlar, büyük farklar...

Unutmayın; Meme Estetiği, Botoks Enjeksiyonu, Çene Estetiği, Dudak ve Yüz Dolgusu, Karın Germe, Kozmetik Cerrahi, Burun Estetiği, Kol Germe, Göz Altı Morlukların giderilmesi gibi küçük dokunuşlar, hayat kalitenizde büyük farklar yaratır.

Doktorunuza Sorun...

Formu doldurun merak ettikleriniz ile ilgili sizi bilgilendirelim.

Küçük dokunuşlar, büyük farklar...

Unutmayın; Meme Estetiği, Botoks Enjeksiyonu, Çene Estetiği, Dudak ve Yüz Dolgusu, Karın Germe, Kozmetik Cerrahi, Burun Estetiği, Kol Germe, Göz Altı Morlukların giderilmesi gibi küçük dokunuşlar, hayat kalitenizde büyük farklar yaratır.

Doktorunuza Sorun.

Formu doldurun merak ettiğiniz konularda sizleri bilgilendirelim.

Op. Dr. Çağdaş Orman Klinik

TrioKlinik
Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Çalışma Saatleri

PazartesiCuma: 9.00 - 19.00 Cumartesi: 9:00 - 19.00 Pazar: Kapalı

İletişim

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL