Genel olarak kadınlar için göğüslerinin boyutu oldukça önemlidir. Hem estetik açıdan hem de kadınsal nedenlerden ötürü küçük göğüslere sahip olan kadınlar genellikle psikolojik sorunlar yaşayabilir. Çünkü göğüs, kadın güzelliğinin en belirgin özelliğidir. Pek çok kişi göğüs büyütme yöntemleri denemektedir. Fakat genel anlamda göğüslerin büyümesini sağlayan tek yöntem meme büyütme estetiği ameliyatıdır. Tabi ki doğal yollarla yapılan plastik cerrahi operasyonları da mevcuttur.

Ameliyatsız Yollarla Meme Büyütme Yöntemleri

 

  • Yağ enjeksiyonu ile meme büyütme

 

Genel olarak meme büyütme ameliyatından korkan ve iz kalmasını istemeyen kimseler için uygulanan bir yöntemdir. Dikiş, anestezi ve protez gerektirmeden yağ enjeksiyonu ile göğüs büyütme işlemi yapılır. Kalıcı olmadığı için, herhangi bir memnuniyetsizlikte zaten eriyecek diye düşünülebilir. Göğüsleri arasında farklılık olan kişilerde bu uygulama sayesinde daha kolay eşitlenme sağlanır.

Ameliyat ile Meme Büyütme

Günümüzde meme estetik ameliyat yöntemleri oldukça gelişmiştir. Meme büyütme ameliyatı, meme dokusu altına yerleştirilen meme protezleri ile meme hacminin artırılmasıdır. Aynı zamanda meme dikleştirme, ameliyatını da kapsamaktadır. Meme büyütme ameliyatı genel anestezi altında gerçekleştirilir. Protez, kas önüne veya kas arkasına yerleştirilir.

Meme Büyütmede İmplant Seçimi

Meme büyütme impilant seçimi göğüs estetiği için oldukça önemlidir. Genellikle memenin şekline göre seçilmektedir. Hastanın istediği doğrultusunda da göğüs silikon fiyatları değişiklik gösterebilir. Yine hastanın bütçesi doğrultusunda göğüs estetiği fiyat aralıkları da değişmektedir.  İki adet meme protez şekli bulunmaktadır. Bunlar;

  • Damla şekilli protezler
  • Yuvarlak şekilli protezlerdir.

Göğüs nasıl büyür? İçeriğine göre protezler;

  • Silikon içerikli protezler
  • Serum fizyolojik içerikli(salin) protezler ( Türkiye’de kullanılmıyor)

Meme nasıl büyür? Yüzey yapısına göre protezler;

  • Düz yüzeyli protezler
  • Pürtüklü yüzeyli protezler

Meme Büyütme Ameliyatı Sonrası

Meme büyütme estetik ameliyatındaki izler genel olarak göğüs küçültme ameliyatı gibidir. Ameliyat sonrasında hareket etmek önemlidir. Hastanın kalkıp yürümesi gerekir. Ortalama bir hafta sonunda dikişler alınır. 2 ile 4 hafta arasında göğüs sağlığı için, kollar yukarı kaldırılmaması, ağırlık kaldırılmaması ve spor aktivitelerinden kaçınmak gerekmektedir. Doktorun vermiş olduğu ilaçlar da düzenli bir şekilde kullanılmalıdır.

Küçük dokunuşlar, büyük farklar...

Unutmayın; Meme Estetiği, Botoks Enjeksiyonu, Çene Estetiği, Dudak ve Yüz Dolgusu, Karın Germe, Kozmetik Cerrahi, Burun Estetiği, Kol Germe, Göz Altı Morlukların giderilmesi gibi küçük dokunuşlar, hayat kalitenizde büyük farklar yaratır.

Doktorunuza Sorun...

Formu doldurun merak ettikleriniz ile ilgili sizi bilgilendirelim.

Küçük dokunuşlar, büyük farklar...

Unutmayın; Meme Estetiği, Botoks Enjeksiyonu, Çene Estetiği, Dudak ve Yüz Dolgusu, Karın Germe, Kozmetik Cerrahi, Burun Estetiği, Kol Germe, Göz Altı Morlukların giderilmesi gibi küçük dokunuşlar, hayat kalitenizde büyük farklar yaratır.

Doktorunuza Sorun.

Formu doldurun merak ettiğiniz konularda sizleri bilgilendirelim.

Op. Dr. Çağdaş Orman Klinik

TrioKlinik
Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Çalışma Saatleri

PazartesiCuma: 9.00 - 19.00 Cumartesi: 9:00 - 19.00 Pazar: Kapalı

İletişim

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL