Meme estetik yöntemleri günümüzde oldukça gelişmiştir. Artık gerek görünümünden gerek şeklinden gerekse yaşanan sağlık problemlerinden dolayı meme estetiği ameliyatları yaptırmaktadır. Operasyonların tümü hastane şartlarında ve genel anestezi altında yapılmaktadır. En çok yapılan ameliyat ise göğüs büyütme yolları denemiş fakat başarılı olamamış kadınların meme büyütme ameliyatıdır. Bu operasyonlara ihtiyaç duyulan sıkıntıların başında,

 • Hamilelik sonrası ya da herhangi bir deformasyondan meme hacminin azalması,
 • Sarkıklık,
 • Göğüsler arasında aşırı boyut farklılıkları,
 • Göğüslerin aşırı küçük ya da aşırı büyük olması,
 • Büyük göğüslere sahip olan kişilerin yaşamış olduğu sırt ve omuz ağrıları ve psikolojik, sosyal sıkıntılar,
 • Küçük göğüslü kimselerde yaşanan psikolojik ve sosyal sıkıntılar,
 • Kanser tedavisi sonrası,
 • Erkeklerde görülen jinekomasti,
 • Sarkık göğüslerin sırt ve omuz ağrılarına neden olması gibi pek çok sebepten ötürü meme estetiği yapılmaktadır.

Meme Küçültme Ameliyatı

Bu ameliyat estetik açıdan çok kişilerin yaşamış olduğu sıkıntılarda kaynaklıdır. Pek çok kadın büyük göğüsler nedeni ile yeri geldiğinde fiziksel aktivitelerde zorlanma, sırt ve omuz ağrıları ve nefes darlığı gibi problemler yaşanmaktadır. Bu tip durumlarda göğüs küçültme ameliyatı mutlaka gereklidir. Meme küçültme operasyonu eskiye oranla ve teknolojinin hızla gelişim göstermesi ile daha hızlı, ağrısız ve problemsiz geçmektedir.

Meme Dikleştirme Ameliyatı

Yer çekimi, yaşlılık, hamilelik ve emzirme gibi belirli nedenlerden dolayı göğüslerinde sarkma olan kimseler göğüs dikleştirme ameliyatı yaptırmaktadır. Göğüs dikleştirme ameliyatı pek çok yönüyle meme küçültme ameliyatına benzemektedir. Fakat daha küçük çaplı bir plastik cerrahi operasyonudur.

Meme Büyütme Ameliyatı

Kadınlar tarafından en çok tercih edilen ameliyat meme büyütme ameliyatıdır. Her ne kadar göğüs büyütme yöntemleri denenmiş olsa dahi, göğüslerin istenen şekilde ve büyüklükte olmasını ayrıca dikleşmesini sağlayan tek kalıcı yöntem meme büyütme operasyonu olarak bilinir. Silikon bazlı farklı protezlerle göğüsler hastanın istediği ölçüye getirilir. İki adet meme protez şekli bulunmaktadır. Bunlar;

 • Damla şekilli protezler
 • Yuvarlak şekilli protezlerdir.

Ayrıca, protezler içeriğine ve yapısına göre değişmektedir. İçeriğine göre değişiklik gösteren protezler;

 • Silikon içerikli protezler
 • Serum fizyolojik içerikli protezler (Türkiye’de kullanılmıyor)

Yapısına göre değişiklik gösteren protezler

 • Düz yüzeyli protezler
 • Pürtüklü yüzeyli protezler

Göğüs büyütme estetik ameliyatında bu tercihler kimi zaman hastanın isteklerine kimi zamanda doktorun tavsiyesine göre belirlenmektedir. Yine hastanın göğüs yapısına göre de protezin şekli belirlenir.

Küçük dokunuşlar, büyük farklar...

Unutmayın; Meme Estetiği, Botoks Enjeksiyonu, Çene Estetiği, Dudak ve Yüz Dolgusu, Karın Germe, Kozmetik Cerrahi, Burun Estetiği, Kol Germe, Göz Altı Morlukların giderilmesi gibi küçük dokunuşlar, hayat kalitenizde büyük farklar yaratır.

Doktorunuza Sorun...

Formu doldurun merak ettikleriniz ile ilgili sizi bilgilendirelim.

Küçük dokunuşlar, büyük farklar...

Unutmayın; Meme Estetiği, Botoks Enjeksiyonu, Çene Estetiği, Dudak ve Yüz Dolgusu, Karın Germe, Kozmetik Cerrahi, Burun Estetiği, Kol Germe, Göz Altı Morlukların giderilmesi gibi küçük dokunuşlar, hayat kalitenizde büyük farklar yaratır.

Doktorunuza Sorun.

Formu doldurun merak ettiğiniz konularda sizleri bilgilendirelim.

Op. Dr. Çağdaş Orman Klinik

TrioKlinik
Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Çalışma Saatleri

PazartesiCuma: 9.00 - 19.00 Cumartesi: 9:00 - 19.00 Pazar: Kapalı

İletişim

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL