Sosyal hayatta pek çok kişi için büyük sıkıntı oluşturan aşırı terleme korkulu bir rüyaya dönüşebiliyor. Terleme ile başı dertte olan kişiler için yaz, kış, soğuk, sıcak fark etmeksizin bu problemi yaşanmaya devam ediyorlar. Aşırı terleme sorunu yaşayan kişilerin hayatları bu sıkıntıdan dolayı olumsuz etkilenebiliyor. Terleme botoks uygulamaları ile artık çözümsüz bir sıkıntı değildir.

İnsanların yaşantısını bu kadar etkileyen terleme neden olur? Aslında terleme oldukça doğal bir olaydır. Genel olarak tüm insanlar terlerler. Terleme vücudun ısısı dengesini sağlaması için gerekli bir faktördür. Sıcak havalarda terlediğiniz zaman beyin ter bezlerine hemen sinyal göndererek vücut ısısının dengelenmesi için terlemeyi başlatır. Terleme vücudun doğal dengesi için gereken bir olaydır.

Aşırı terleme ise normalden çok fazla terleyerek, kötü kokma ve bu terlemenin sosyal hayatı olumsuz etkilemeye başlaması olarak değerlendirilir. Aşırı terleme nedenleri incelendiğinde psikolojik ve altta yatan hastalıklar kişilerin bu rahatsızlığını ortaya çıkarmaktadır. Aşırı terleme neden olur sorusunun ilk cevabı olan psikolojik etmenler, heyecan, stres, utanma gibi ani yaşanan duygusal değişimler olarak değerlendirilmektedir. Terlemeye neden olan hastalıklar ise, bazı trioid hastalıkları, tansiyon, menopoz ve nörolojik rahatsızlıklar olabilmektedir.

Bu rahatsızlığı yaşayan kişiler ter kokusuna çözüm arayışında bulunmaktadırlar. Kişilerin aşırı terlemeleri bazı hastalıklara neden olduğundan dolayı ister istemez endişeleri de beraberinde getirmektedir. Terleme sorunu olan kişiler için aşırı terleme tedavisi uygulanarak bu sorun ortadan kaldırılabilinir. Uygulanacak botoks tedavisi ile kişiler terleme sorunundan tamamen kurtulmaktadır. Botox terleme konusunda en etkili çözümü sunan yöntemlerden biridir.

Terleme Tedavisi Botox

Aşırı terleme tedavisi botoks uygulamaları el ayak terlemesi, koltuk altı ve alın için rahatlıkla uygulanabilinmektedir. Özellikle yaz aylarında koltuk altı kokusu kişileri çok rahatsız etmektedir. Koltuk altı terleme botoksu ile kişiler 15 dakikada bu durumdan kurtulmaktadırlar. Koltuk altı botoks ile özgürce giyinebileceksiniz.

Kişilerin el ayak terlemelesi ise tek seansta çözüme ulaştırılmaktadır. El terleme botoksu ve ayak terleme botoksu için bir anestezi uygulaması gerekmeden yine 15 dakikada işlemler tamamlanmaktadır.

Hasta alın terlemesi ile kliniğe başvurmuş ise alın terleme botoksu ile tek seansta bu sorun çözülmektedir. Ancak bu uygulamalar yapıldıktan 4 ila 7 gün içinde terleme yavaşlar ve 10 gün sonra tamamen yok olur. Botoks uygulamasını 6 ila 8 ay içerisinde yeniletmeniz gerekmektedir.

Terleme Botoks Fiyatları

Bu uygulamayı yaptırmak isteyenler terleme botoks fiyatları uygulama yapılacak olan şehir ve doktora göre değişim göstermektedir. Terleme tedavisi İstanbul ilimizde çok daha fazla klinik ve doktor seçeneği sunmaktadır. Terleme tedavinizi yaptırırken botox fiyat listesi ile ilgili bilgi almayı unutmayınız.

Küçük dokunuşlar, büyük farklar...

Unutmayın; Meme Estetiği, Botoks Enjeksiyonu, Çene Estetiği, Dudak ve Yüz Dolgusu, Karın Germe, Kozmetik Cerrahi, Burun Estetiği, Kol Germe, Göz Altı Morlukların giderilmesi gibi küçük dokunuşlar, hayat kalitenizde büyük farklar yaratır.

Doktorunuza Sorun...

Formu doldurun merak ettikleriniz ile ilgili sizi bilgilendirelim.

Küçük dokunuşlar, büyük farklar...

Unutmayın; Meme Estetiği, Botoks Enjeksiyonu, Çene Estetiği, Dudak ve Yüz Dolgusu, Karın Germe, Kozmetik Cerrahi, Burun Estetiği, Kol Germe, Göz Altı Morlukların giderilmesi gibi küçük dokunuşlar, hayat kalitenizde büyük farklar yaratır.

Doktorunuza Sorun.

Formu doldurun merak ettiğiniz konularda sizleri bilgilendirelim.

Op. Dr. Çağdaş Orman Klinik

TrioKlinik
Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Çalışma Saatleri

PazartesiCuma: 9.00 - 19.00 Cumartesi: 9:00 - 19.00 Pazar: Kapalı

İletişim

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL