Vücudun herhangi bir yerinden alınan yağın, bedenin başka bir yerine enjekte edilmesine yağ grefti denilir. İnsan yaş almaya başladıkça yüzünde ve vücudunda bazı değişiklikler olmaya başlar. Elmacık kemikleri belirgin olan yüz hatları zamanla yer çekimine uyarak bozulur. Yanak çöküntüsü ve ağız kenarlarındaki çizgiler daha belirgin olup göz kenarında bulunan kaz ayakları daha net görülür olur. Sadece yüz değil vücudun diğer bölgelerinde de gözle görülür farklılıklar yaşanmaya başlar.

Yağ Grefiti Uygulaması Vücudun Nerelerine Yapılır?

Yağ enjeksiyon uygulamalarının en fazla kullanıldığı yer yüz kırışıklık olup bu konuda oldukça etkilidir. Yüzdeki dudak kırışıklıkları için de kullanılmaktadır. Çene dolgusu, yüzdeki çökükler, yara izlerinin kaybedilmesi en yaygın kullanıldığı alanlardır. Aynı zamanda erkekler penis büyütmede, bayanlar ise genital bölge estetik operasyonlarında yağ enjeksiyonu uygulamalarını kullanmaktadır.

Yağ enjeksiyonu olarak da bilinen yağ grefti, yüz dışında da oldukça etkilidir. Basit botoks işlemleri ile istenilen görüntü ve başarı elde edilemeyecek ise yağ grefti tercih edilir. Bazen hastalar dışarından farklı bir maddenin vücutlarına enjekte edilmesini istemezler. Karın gibi bölgelerden Yağ Grefti Alma yöntemiyle diğer bölgelere nakil yapılır. Böylece vücudun doğal materyalinden kullanılarak dolgu gerçekleştirilmiş olur.

Yağ Grefti Operasyonu Nasıl Yapılır?

Yüz bölgesindeki küçük bir alana yağ enjeksiyonu yapılacaksa genellikle lokal anestezi uygulanır. Uyluk yan kısımları, basen, kalça bölgelerinden kanüllerle alınan yağ enjekte edilir. Santrifüj vb işlemler yağın dokusuna zarar verdiğinden dolayı alınan yağ fazla bekletilmeden ve işleme sokulmadan enjekte edilir. Alınan yağın yaşaması ve işlemin başarı ile sonuçlanması için yağ dokusu ve deri altı dokusu katmanlarına enjekte edilmesi gerekir.

Lokal anestezi ile gerçekleştirilen yağ nakli işleminden sonra biraz dinlenen hasta taburcu edilir. Yağ Enjeksiyonu Uygulamaları yapılan bölgede biraz şişlik ve kızarıklık görülmesi normaldir. Erken dönemde kanama gibi durumlarda yaşanabilir.

Yağ Grefti Nerede Yapılmalıdır?

İnsanlar estetik amacıyla bu uygulamaları yaptırdığından dolayı yer konusunda dikkatli seçim yapmalıdırlar. Yaşanacak her türlü komplikasyona karşı hazırlıklı ve alanında uzman kişilere yaptırmak gerekir. Yağ greftinde en çok korkulan durum yağ parçacıklarının karışarak emboli yaşanmasıdır. Nadir yaşanan bir durum olsa da riske girmemek adına İstanbul Estetik Merkezleri içinde en doğru adres tercih edilmelidir.

Küçük dokunuşlar, büyük farklar...

Unutmayın; Meme Estetiği, Botoks Enjeksiyonu, Çene Estetiği, Dudak ve Yüz Dolgusu, Karın Germe, Kozmetik Cerrahi, Burun Estetiği, Kol Germe, Göz Altı Morlukların giderilmesi gibi küçük dokunuşlar, hayat kalitenizde büyük farklar yaratır.

Doktorunuza Sorun...

Formu doldurun merak ettikleriniz ile ilgili sizi bilgilendirelim.

Küçük dokunuşlar, büyük farklar...

Unutmayın; Meme Estetiği, Botoks Enjeksiyonu, Çene Estetiği, Dudak ve Yüz Dolgusu, Karın Germe, Kozmetik Cerrahi, Burun Estetiği, Kol Germe, Göz Altı Morlukların giderilmesi gibi küçük dokunuşlar, hayat kalitenizde büyük farklar yaratır.

Doktorunuza Sorun.

Formu doldurun merak ettiğiniz konularda sizleri bilgilendirelim.

Op. Dr. Çağdaş Orman Klinik

TrioKlinik
Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Çalışma Saatleri

PazartesiCuma: 9.00 - 19.00 Cumartesi: 9:00 - 19.00 Pazar: Kapalı

İletişim

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL