Fiziksel görüntü doğuştan kusurlu olabilmektedir. Ya da fiziksel beğeni zaman içinde değişebilmektedir. Yüzdeki oluşumların orantısız olması durumunda, bu orantıyı dengeleyebilmek amacı ile bazen operasyon gerekebilmektedir. Bu operasyon sırasında yüz ve çene kısmındaki kemikler üzerinde oynama yapılabilmektedir. Yanak estetiği ile yüzde bulunan bu fazlalıklar törpülenerek düzeltilmektedir. Bu işlem aslında yüz implantıları ameliyatı olarak bilinmektedir.

Yüz İmplantı Hangi Bölgelere Yapılır

Yüz implantı genellikle hastanın alt çene kemiğine, üst çene kemiğine  ve elmacık kemiğine uygulanmaktadır. Yüz protez uygulaması ve çene protez uygulamasında genellikle çene ucu implantı yapılmaktadır. Çene ucu implantı alt çene kemiğinin küçük ve çenenin uç kısmının geriye olduğu durumlarda uygulanmaktadır. Çene ucuna çene implant operasyonu yapılmaktadır. Bu operasyon sonrası bambaşka bir görüntüye bürünmek mümkündür.

Yüze Uygulanan Estetik

Bazı durumlarda orantısız yüz şekilleri için talep edilen estetik ameliyatlar zamanın yıpratıcı etkisinden dolayı, zamana meydan okumak için yaşlanma karşıtı olarak da talep edilebilmektedir. Yüz estetik ameliyatı plastik cerrahi tarafından steril bir ortamda gerekli tedbirler alınarak yapılmaktadır. Yüze uygulanan silikon, yüz implant ve gerdirme bu operasyonlardan bazılarıdır. Kadınlar her zaman yüz güzelliği konusunda kusursuz olmak istemektedir. Bu işlemler genellikle olumlu sonuçlar vermektedir.

Çene Estetiği

Alt çene ve üst çeneye yapılan operasyon işlemleri birbirinden farklıdır. Alt çene törpüleme veya estetik işlemleri genellikle ağız içerisinden yapılmaktadır. Ağız içinden açılan kesi ile yapılmaktadır. İşlemin ardından hasta aynı gün taburcu edilmekte ancak iyileşme süreci biraz zaman almaktadır. Üst çene operasyonunda yapılan çene estetiği ile dişlerin üzerinde ve burun kanatlarının yanındaki kısımlara dolgunluk verilmektedir. Lokal anestezi ile yapılan bir işlemdir. Uzun sürmese de iyileşmek için zaman gerekmektedir.

Estetik Operasyonlar İle

Gelişen yeni teknoloji ile yapılan estetik operasyonlarda yüzün her kısmına uygun işlem yapılmaktadır. Çene kemiği düzeltme, elmacık kemiği törpüleme veya silikon ile dudak veya kaş dolgusu gibi yüz estetiği ile birlikte çökmüş görünen yanak için ayrıca operasyon yapılabilmektedir. Yapılan bu operasyonlar ile hem daha kusursuz görünmek hem de daha iyi hissetmek mümkündür.

Küçük dokunuşlar, büyük farklar...

Unutmayın; Meme Estetiği, Botoks Enjeksiyonu, Çene Estetiği, Dudak ve Yüz Dolgusu, Karın Germe, Kozmetik Cerrahi, Burun Estetiği, Kol Germe, Göz Altı Morlukların giderilmesi gibi küçük dokunuşlar, hayat kalitenizde büyük farklar yaratır.

Doktorunuza Sorun...

Formu doldurun merak ettikleriniz ile ilgili sizi bilgilendirelim.

Küçük dokunuşlar, büyük farklar...

Unutmayın; Meme Estetiği, Botoks Enjeksiyonu, Çene Estetiği, Dudak ve Yüz Dolgusu, Karın Germe, Kozmetik Cerrahi, Burun Estetiği, Kol Germe, Göz Altı Morlukların giderilmesi gibi küçük dokunuşlar, hayat kalitenizde büyük farklar yaratır.

Doktorunuza Sorun.

Formu doldurun merak ettiğiniz konularda sizleri bilgilendirelim.

Op. Dr. Çağdaş Orman Klinik

TrioKlinik
Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Çalışma Saatleri

PazartesiCuma: 9.00 - 19.00 Cumartesi: 9:00 - 19.00 Pazar: Kapalı

İletişim

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL